Neplaťte za kanceláriu, keď nemusíte

0
1016
Teamwork in the office

Optimalizácia sa v podnikateľských kruhoch stala mantrou. Každý chce optimalizovať, jedni sa snažia nakupovať lacné kancelárske potreby a objednávajú toner samsung D111s, iní zakladajú offshore spoločnosti a ďalší optimalizujú počet zamestnancov. Existuje však ešte mnoho spôsobov, ako znížiť náklady a jedným z nich je aj virtuálne sídlo pre vašu spoločnosť. Pracujete z domu a nie ste majiteľom nehnuteľnosti, ktorej adresu by ste mohli použiť ako sídlo pre vašu spoločnosť? Toto je presne pre vás.

Čo je virtuálna kancelária

Zapísané sídlo firmy v obchodnom registri potrebuje mať každý podnikateľ. Čo však každý podnikateľ nepotrebuje, je prenajímať si kanceláriu za stovky eur mesačne, lebo pracuje doma či v teréne. A presne na toto slúži virtuálna kancelária – neplatíte za predražené priestory, platíte iba za adresu, ktorú si môžete zapísať do ORSR + služby, ktoré sa vám postarajú o korešpondenciu, prípadne si tu môžete prenajať aj zasadaciu miestnosť, aby ste nemuseli rokovať so svojím obchodným partnerom v kaviarni.

Aké sú výhody virtuálnej kancelárie

Hlavnou výhodou virtuálnej kancelárie je jej cena. Mesačne môžete zaplatiť za prestížnu bratislavskú adresu už od 11 €/mesačne. A práve vďaka bratislavským adresám má registračné sídlo resp. virtuálna kancelária ďalšiu výhodu – začínajúcim podnikateľom sídlo spoločnosti na takejto adrese zvyšuje prestíž. Okrem toho je približne 10-krát menšia šanca, že do firmy s bratislavským sídlom príde daňová kontrola ako do firmy so sídlom v ktoromkoľvek inom slovenskom okrese.

Pre koho je virtuálna kancelária vhodná

Virtuálne sídlo nie je vhodné pre každého, ideálne je pre začínajúcich podnikateľov, ktorí nepotrebujú skutočné kancelárske priestory. Ďalej jej výhody ocenia aj zahraniční podnikatelia, ktorí chcú mať sídlo spoločnosti aj na Slovensku, v Bratislave, ale všetku činnosť budú vykonávať zo zahraničia. Takže ak chcete ušetriť za kanceláriu, ktorú nevyužijete, registračné sídlo je skvelou možnosťou.

 

FOTO: © Boggy / Dollar Photo Club