Prečo je kvalitné SEO dôležité aj pre malé podniky?

0
1655

Hneď na začiatok by ste mali vedieť, čo je SEO. SEO je skratka pre „search engine optimalization“, čo znamená „optimalizácia vášho webu pre internetové vyhľadávače“. Čím kvalitnejšie máte SEO spravené, tým ste vo výsledkoch vyhľadávania vyššie. Prečo je to dobré? Pretože ako hovorí jeden starý SEO vtip: 2. stránka na Googli je najlepšie miesto na ukrytie mŕtvoly. Nuž, možno trošku prehnané, dosť vtipné a celkom pravdivé. Aj preto by ste túto oblasť nemali podceňovať a aj keď máte malú firmu, SEO analýza vám pomôže. Prečo?

Platená reklama vs. organické výsledky

Možno si poviete, že SEO nepotrebujete, radšej si zaplatíte PPC reklamu, ktorá sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania Google. Má to však viacero nevýhod. Tou prvou je, že ak prestanete platiť, okamžite zmiznete z prvej strany, zatiaľ čo pri kvalitnom SEO to bude mať dlhodobý účinok. Druhým dôvodom je, že na organické výsledky kliká až 80 % ľudí, zatiaľčo na tie platené iba 20 %. Áno, PPC reklama je lepšia z krátkodobého hľadiska, no ak to myslíte so svojou stránkou vážne, využite služby SEO agentúry.

Ako takýto proces prebieha?

Veľa SEO agentúr na svojich stránkach nemá ceny, no ak si chcete pozrieť cenník SEO služieb, navštívte stránku Seocentrum.sk, kde sú tieto sumy uvedené. Ak sa dohodnete, nasleduje SEO analýza, ktorá odhalí chyby a nedostatky na vašej stránke – nesprávne titulky, spam na webe, nedostatok obsahu, zle zvolené kľúčové slová, jednoducho všetko to, na čo sa Google pozerá, keď zostavuje rebríček pri vyhľadávaní stránok. Vďaka analýze obdržíte návrh, ako toto všetko máte zlepšiť.

Linkbuilding je dôležitý

Okrem týchto opatrení je veľmi dôležitý poctivý linkbuilding. Čo to je? Je to budovanie spätných odkaz z cudzích webstránok, ktoré smerujú na váš web. Aký to má účinok? Čím viac odkazov smeruje na vašu stránku, tým ste pre Google relevantnejší. A čím je stránka relevantnejšia, tým je pri vyhľadávaní kľúčových slov umiestnená vyššie. Takže kvalitné SEO je z dlhodobého hľadiska výhodnejšie ako PPC reklamy. A je dôležité aj pre tých najväčších hráčov ako aj pre malé firmy. Pre tie malé dokonca ešte viac, pretože za relatívne málo peňazí dostanú veľa muziky. Navštívte stránku Seocentrum.sk a zistite viac.

 

FOTO: © Marek / Dollar Photo Club