SVOKRA = druhá mama?

0
1789

Aj vy patríte medzi tých, pre ktorých je svokra ako tŕň v päte? Pri vyslovení jej mena Vám skriví tvár, zježia sa všetky chlpy a snažíte sa radšej rýchlo myslieť na niečo iné? Prezeráte inzeráty a dúfate, že tam nájdete kontakt na niekoho, kto vykupuje takéto “staré ježibaby”? Úsmevných vtipov o svokrách je mnoho, no ono to je niekedy skutočne komédia, alebo i tragédia. 

Prečo nám tak ležia v žalúdku?

– Veľa hádok s partnerom je často práve kvôli svokre.

– Váš partner je mamičkin miláčik a zdá sa, že im zabudli prestrihnúť pupočnú šnúru.

– Svokry chcú vždy všetko vedieť. Rozprávate sa s Vaším partnerom a “ONA” sa musí do všetkého zapojiť a vyjadriť svoj názor.

– Všetko organizujú a myslia si, že to robia najlepšie a bez nich by sa ani lístok nepohol. 

– Stále opakujú, ako oni všetko zvládli bez pomoci, keď mali deti. Nikto im nepomáhal, nemali umývačku, práčku, ani rôzne iné moderné technológie zľahčujúce prácu v domácnosti, no napriek tomu mali všetko dokonale čisté a všade poriadok. I pri toľkých deťoch.

– Ku svojmu synovi a Vášmu partnerovi sa svokra správa stále tak akoby patril iba jej a dáva Vám najavo, že ho pozná lepšie ako vy.

– Keď je u Vás na návšteve, hneď by brala handru do rúk a začala luxovať nábytok. 

– Ak nemáte ešte deti, stále sa dožaduje svojich vnúčat a nezabudne Vám to pri vhodnej i menej vhodnej príležitosti pripomenúť. Stačí, že spomeniete tehotnú kamarátku, alebo na ulici stretnete mladú rodinku s deťmi, už to máte na tanieri. Samozrejme, aj s poznámkou, že ona vo Vašom veku už mala 3 deti.

– Kritizuje Vaše oblečenie a stará sa Vám do stravovania s uštipačnými poznámkami o Vašej váhe.

– Snaží sa byť „nápomocná“ vo výchove Vašich detí a zabúda, že to nie sú jej potomkovia. 

– Svokry zvyknú byť staromódne. V oblečení, v názoroch, v postojoch, v otázkach výchovy, nehovoriac o schopnosti ovládať moderné technológie, ako napríklad mobil. Ak aj nejaký majú, často zabudnú, kde ho nechali, alebo im nefunguje, prípadne ho nedvíhajú a pri telefonovaní kričia, akoby sa so susedou na druhej strane ulice rozprávali.

Prečo ich milovať?

Povedzme si úprimne, tá Vaša svokrička má určite aj niekoľko plusov. Udržiavanie priateľských vzťahov môže byť na nezaplatenie.

– Ak potrebujete opatrovateľku a Vaša svokra po ničom inom viac netúži, máte o problém menej, pretože môžete pokojne odložiť katalóg firiem i číslo na mladú študentku, veď babička sa postará. Vaše „dievča na stráženie“, v tomto prípade Vaša vlastná svokra, je pripravené zastúpiť Vás kedykoľvek a v čomkoľvek. Môžete tak spokojne vyraziť s partnerom na večeru, bez problémov ísť do práce, ak je dieťa choré, alebo si vybaviť rôzne papierovačky bez stresu a naháňania sa s deťmi po úradoch. 

– V prípade, že Vám už akútne treba vymeniť auto a zaujal Vás napríklad autobazár na kontakt.sk, svokra Vám nezištne požičia potrebné financie a  nepýta sa, na ako dlho to bude. Veď ste jedna rodina. Takisto to bude s pokazeným vysávačom, mixérom, fénom a pod.

– Dobrá rada nad zlato môže platiť aj v prípade Vašej svokry. Musíte uznať, že má toho za sebou viac a niektoré jej rady a informácie môžu byť predsa len užitočné. A vy sa tak môžete poučiť na chybách druhých.

–  V neposlednom rade, jej kysnuté koláče a kapustnica určite nemajú páru.

Text: PR článok 

Zdroj: najmama.aktuality.sk

Foto: thealphagroom.com