Aby sa Vás láska držala

0
2065

Asi ako každá normálna žena snívate o tom, že so svojím drahým budete žiť šťastne ako v rozprávke do konca života. Žiť v láskyplnom vzťahu je snom každého z nás. V láske je podstatné, aby ste sa s tým druhým cítili slobodne a nemali pocit, že sami musíte robiť príliš veľké kompromisy. Aby sa Vás láska držala, je dobré držať sa niekoľkých pravidiel. Preto Vám teraz ponúkame rady, ako dosiahnuť, aby Vám to “klapalo”. 

Základom každého vzťahu je komunikácia

Komunikácia medzi partnermi zohráva významnú, priam kľúčovú úlohu. Nestačí spolu hovoriť len o praktických veciach, kto a kedy zavezie dcéru do škôlky, alebo že prišla upomienka za plyn. Hovorte spolu bežne aj o iných témach, rozoberajte rôzne udalosti z blízkeho či vzdialenejšieho okolia, vyťahujte spoločné spomienky z dovolenky, čokoľvek. Proste spolu hovorte!

Dajte svojmu partnerovi priestor

Okrem základných vecí, ktoré sú samozrejmosťou v každom dobre fungujúcom vzťahu, je nutné, aby ste dali svojmu partnerovi priestor pre jeho vlastné koníčky a aktivity. Rovnako tak vy by ste si mali nájsť niečo, čím sa zabavíte. Nie je dobré, keď spolu trávite všetok voľný čas. Obaja potrebujete mať určitý priestor pre veci, ktoré máte radi a pre svojich priateľov. Nuda a stereotyp môžu byť totiž obrovským zabijakom vášho vzťahu. Snažte sa vymýšľať, ako váš vzťah obohatiť. Podnikajte výlety do prírody, vyjdite si za kultúrou, jazdite na wellness pobyty a podobne.

Vytvorte si domáci rozpočet

Veľká časť sporov sa točí okolo financií. Kto za čo utráca, kto rozhadzuje peniaze, kto je naopak držgroš. To všetko vyrieši domáci rozpočet. Každý rok si jasne stanovte, koľko peňazí môžete minúť, koľko ich chcete ušetriť, či sa pôjde alebo nepôjde na dovolenku, čo sa kúpi do domácnosti… Keď v tom budete mať dopredu jasno, nebude dôvod sa hádať.

Neprestávajte si vyznávať city

Hovorte svojmu partnerovi, že ho ľúbite kedykoľvek to tak pocítite. Týchto konštatovaní nikdy nie je dosť. Objímajte sa čo najčastejšie aj počas dňa. Skúste sa lúčiť aj zvítavať aspoň letmým bozkom, pridajte aj pohladenie.

Nenahnevajte sa pre zbytočné veci 

Muži sú radi so ženami, ktoré berú veci s nadhľadom, sú veľkorysé, pokojné, skrátka v pohode. Ak ten Váš nerobí všetko podľa Vašich predstáv a vy ho hneď začnete kritizovať a radiť, radšej brzdite! Skúste sa radšej usmiať, byť milá a nad takými maličkosťami mávnuť rukou. Jednak sa Vám uľaví, ale hlavne Vás bude mať Váš milovaný o to radšej. 

Zdroj: canadianliving.com

Foto: conflict2compassion.com, janetgardner.blogspot.de, hospitalandagedcare.com.au