Ako na podporu erekcie

0
2069

Podpora erekcie

Porucha erekcie, teda neschopnosť dosiahnuť ju alebo udržať, je odvekým strašiakom väčšiny mužov, ktorý je však v súčasnosti ešte zvýraznený dôrazom na sexualitu a zameraním dnešnej spoločnosti na výkon a efektivitu. Tie okrem často nereálnych predstáv o sexuálnej výkonnosti a odlučovaním milostných hier od emocionality zapríčiňujú aj vyčerpanie a stres, ktorých následkom je nedostatočnosť plnohodnotného sexuálneho života. Tieto psychologické faktory sú omnoho častejšie dôvodom, ktorý bráni mužom v dosahovaní dostatočnej erekcie, než skutočne trvalé fyziologické problémy alebo choroby.

Na kvalitu erekcie má samozrejme výrazný vplyv aj vek, s ktorého rastom sa výskyt porúch pochopiteľne zvyšuje. ale je dôležité povedať, že veľa škody má na svedomí dnešný životný štýl. Nedostatok pohybu, nezdravé návyky a strava, fajčenie, požívanie alkoholu a drog, to všetko sú zdroje prispievajúce k erektilnej dysfunkcií. V takom prípade je riešenie zrejmé – zmeniť svoj spôsob života, minimálne zbaviť sa najškodlivejších návykov alebo si jednoducho iba dopriať odpočinok.

Vážnejšia je situácia, v ktorej v pozadí poruchy stojí choroba. Ak vylúčime psychologické faktory, ako prepracovanosť, stres a únavu alebo problémy vo vzťahu či manželstve, za problémami s erekciou stojí často iná, hmatateľnejšia zdravotná komplikácia. Tá následne spôsobuje priamu príčinu erektilnej dysfunkcie – nedostatočný krvný obeh v cievach, súvisiaci s hladinou oxidu dusnatého, ktorý ovplyvňuje priemer ciev a schopnosť ich rozťahovania.

V prípade, že nejde o vážnu chorobu ako napr. nervovú poruchu alebo cukrovku (arteriosklerózu), kde dochádza najmä u starších mužov ku kôrnateniu ciev, je najčastejším, najjednoduchším a najpohodlnejším riešením problémov použitie nektorého z celého radu prípravkov a prostriedkov na podporu erekcie napr. Kamagra.

Autorské právo: maxriesgo / 123RF Reklamní fotografie