Dvere a okná sú investíciou do budúcnosti. Rozhodnite sa preto správne 

0
1665

Jedným z najdôležitejších kritérií je materiál, no zohľadniť treba aj množstvo iných kritérií

Nové okná a dvere sú veľkou investíciou, ktorej sa minimálne raz za život nevyhne nikto z nás. Ich výberu a kúpe by preto malo predchádzať dobré rozhodovanie, s ktorým budete viac než spokojný. Ak nie ste príliš ohraničený cenou a dôraz kladiete najmä na kvalitu, odporúčame hliníkové okná. Tie sa stali trendom dnešnej modernej doby a sú súčasťou väčšiny nových stavieb. Ide o veľmi elegantný a vkusný materiál, ktorý síce na niektorých pôsobí chladne, no jeho kvalita vás pozitívne prekvapí.

Stojí za ňou najmä veľká odolnosť, čím dokáže odolávať nielen poveternostným podmienkam, ale aj rôznym mechanickým vplyvom. Hliník teda môžeme považovať aj za nepoškoditelný materiál, ktorý bude desaťročia vyzerať presne tak ako v deň, kedy ste ho kúpili. Veľmi obľúbeným je aj pre jeho pevnosť, čím je vhodný pre veľké okná a zasklené plochy. Ak snívate o rodinnom dome so zimnou záhradou alebo francúzskym štýlom, práve hliník by mal byť vašou jasnou voľbou. Žiadny iný materiál totiž nedokáže ťažké sklá udržať a vďaka jeho sile a pevnosti sa rám nijako nezdeformuje. To isté platí aj pre hliníkové dvere, ktoré by mali vyzerať podobne ako okná.

Čo sa týka tepelnoizolačných vlastností, tie sú podobne ako pri iných materiáloch ovplyvňované napríklad počtom komôr, šírkou profilu alebo počtom skiel. Vo všeobecnosti však platí, že aj tento materiál dokáže splniť vaše požiadavky a teplo z domova vám von  neprepustí. Z pohľadu údržby platí niečo podobné ako pri plaste. Ani o tieto okná a dvere sa nebudete musieť nejako extra starať a aj napriek tomu budú o niekoľko rokov vyzerať rovnako.

Každý jeden výrobca by vám však mal poradiť, ako dané okno správne udržiavať, čo vám môže v konečnom dôsledku predĺžiť jeho životnosť. Tá sa pri hliníku pohybuje v rozmedzí niekoľkých desaťročí, pričom závisí nielen od výrobcu, ale aj použitého materiálu. Nie je ničím výnimočným, že práve hliníkové dvere a okná vám budú skrášľovať vaše bývanie dlhých 100 rokov. Ide preto o veľmi dobrú investíciu, ktorá sa vám po rokoch vráti. Dôvodom, prečo je hliník stále žiadanejším je najmä jeho vzhľad a dokonalý dizajn.

Stále rozhodujúcim však zostáva kritérium hliníkové vchodové dvere cena, ktoré ovplyvňuje rozhodnutie mnohých Slovákov. Každému sa hodí niečo iné, preto sa s výberom neponáhľajte a venujte mu dostatok pozornosti,