Dvere z Baumaxu: Sú rovnako kvalitné?

0
1835

Výber vhodných interiérových dverí ovplyvňujú mnohé okolnosti. Čo je tým rozhodujúcim faktorom u vás? Hľadíte v prvom rade na cenu dverí, ich originalitu alebo si všímate rýchlosť dodania? A teraz zásadná otázka: Pôjdete ich kupovať do veľkoobchodu alebo oslovíte radšej nejakého stolára?

Druhy dverí

Nech sa už rozhodnete tak či onak, mali by ste mať jasno v tom, aké interiérové dvere  poznáme. Sortiment väčšiny predajcov obsahuje krídla dverí s rozličnými štruktúrami povrchu aj rôznymi výplňami. Existujú takisto viaceré varianty rámov dverí, t.j. zárubní aj kľučiek dverí. Dôležité je mať dostatok informácií a tiež premyslený, reálnym možnostiam zodpovedajúci rozpočet. Na základe toho sa následne rozhodnite, kam sa vyberiete vaše izbové dvere kúpiť. A aký typ dverí zvolíte.

Veľkí predajcovia

Výhodou veľkých predajcov, respektíve obchodných domov je široká ponuka, ktorá je k dispozícii prakticky okamžite. A v neposlednom rade sú to aj priaznivé ceny ich produktov. To všetko nahráva obchodom typu Baumax, ktoré vyhľadáva stále viac a viac ľudí. A nielen tí, ktorí sa rozhodujú iba na základe ceny. Nájdete tu totiž izbové dvere rôznych typov, vyrobené z rozmanitých materiálov, od čoho sa odvíjajú aj konečné ceny dverí.

Izbové dvere z masívu

Stále obľúbené izbové dvere z masívneho dreva sa hodia najmä do miestností, ktoré chcete zariadiť vo vidieckom štýle. Skvelo ich doladíte k retro nábytku aj trendovým vintage prvkom. Výhodou takýchto dverí je dlhá životnosť a odolnosť. Neprekážajú ani drobné poškodenia či škrabance,  všetko sa dá pomerne rýchlo a nenápadne odstrániť, prípadne sa môžete tváriť, že to tam má byť.  Predtým, ako si zakúpite dvere z masívu, je dobré sa informovať o druhu dreva, z akého sú dané dvere zhotovené, keďže každé drevo má svoje špecifické vlastnosti. Tiež je treba rátať so zmenou odtieňa dreva, po čase zvykne tmavnúť či naopak vyblednúť.  Interiérové dvere s fóliou

Cenovo prístupnejšou možnosťou sú izbové dvere s dekoračnou fóliou. Nájdete jednofarebné, ale tiež rôzne imitácie dreva.  Na rozdiel od dverí drevených krídla dverí s dekoračnou fóliou nestmavnú a sú tiež menej náročné na starostlivosť a údržbu.

Laminátové dvere

Izbové dvere s vrstvou laminátu sa označujú ako CPL dvere. Vďaka vrstve laminátu sú krídla týchto dverí mimoriadne odolné. CPL dvere odolajú aj škrabancom a rôznym nárazom. Odstránite z nich i odolnejšie znečistenia, nakoľko im neškodia ani čistidlá s vyšším obsahom chémie.

Hit sezóny: Lakované biele dvere

Lakované biele dvere patria v súčasnosti k najvyhľadávanejším izbovým dverám. Kúpite ich v rôznych vyhotoveniach aj štýloch. Vďaka hladkej a tvrdej vrstve ekologického laku, ktorý sa zväčša používa, sa takéto dvere celkom jednoducho vyčistia a sú taktiež veľmi odolné.

Dyhované dvere

Alternatívou k izbovým dverám z masívu sú dyhované dvere. Ich povrch je totiž z dreva. Oproti dverám celodreveným sú však omnoho ekologickejšie aj lacnejšie. Čo sa týka vlastností takýchto dverí, sú podobné ako pri dverách drevených. Tiež po čase menia farbu, no  na rozdiel od dverí z masívneho dreva sú dyhované krídla dverí menej robustné.

Tak čo, aký typ izbových dverí si vyberiete vy? A kde si ich pôjdete kúpiť?
Autorské právo: iriana88w / 123RF Reklamní fotografie