Koľko vás vyjde oplotenie pozemku? Pomôžte si online plotovou kalkulačkou

0
1202
Oplotenie pozemku
Oplotenie pozemku

Oplotenie pozemku plotovým pletivom je kvalitné, pevné, univerzálne a cenovo výhodné. Cenu a potrebný materiál prezradí online plotová kalkulačka. 

Jedným z dôležitých faktorov pri voľbe oplotenia pozemku je rozpočet. Ak sa rozhodujete medzi viacerými druhmi pletiva, práve cena môže byť kľúčová. Online plotová kalkulačka však nie je len o cenovej kalkulácii, ale aj o výpise materiálu na oplotenie pozemku. Vďaka tomu sa vám nestane napríklad to, že zabudnete na záhradnú bránu alebo príslušenstvo k plotu. 

Na výpočet ceny oplotenia stačí 6 jednoduchých krokov. Čo musíte vedieť? 

Typ oplotenia

Medzi najbežnejšie plotové pletivo patrí 4-hranné pletivo. Ďalej sú to zvárané zvárané panely a pletivo v rolkách. Každý typ oplotenia je v niečom špecifický. 4-hranné pozinkované pletivo je možné rozpletať. Má univerzálne použitie a dá sa použiť do hocijakého terénu. Poplastované 4-hranné pletivá sú ekonomicky najvýhodnejšie. Zvárané pletivá v rolkách disponujú značnou dávkou kvality, čomu zodpovedá aj 15-ročná záruka. Pevné, moderné a jednoducho namontovateľné sú zvárané panely. 

Konkrétny produkt

Ak ste sa rozhodli pre jeden z troch typov oplotenia, je potrebné vybrať si konkrétny produkt. Napríklad medzi zváranými pletivami v rolkách máte na výber tri možnosti zvárané pletivo Plastirol, Luxor 2 a Forte Medium. 

Výška oplotenia 

Oplotenie z pletiva sa predáva v rôznych výškach, väčšinou od 100 do 200 cm. V online kalkulačke oplotenia jednoducho zaškrtnete vami zvolenú výšku plota z ponúknutých alternatív. 

Farba oplotenia 

Farbu oplotenia vám online kalkulačka ponúkne na základe dostupnosti pri jednotlivých typoch pletiva. Najčastejšie je pozinkované prevedenie, zelená a antracitová farba. 

Podhrabová doska 

Ak sa vám nechce stavať betónový múrik, alternatívou je podhrabová doska s dĺžkou 249 cm. Vďaka nej bude plot pevnejší a vy si ušetríte kopec nervov i financií za stavbu múrika. Samozrejme, oplotenie môže byť aj bez podhrabovej dosky. V kalkulačke jednoducho zaškrtnete, či ju chcete, alebo nie. 

Rozmery pozemku

Vašou poslednou úlohou pri zadávaní údajov do online kalkulácie oplotenia je napísanie rozmerov pozemku a rozhodnutie sa, na ktorej strane bude záhradná brána. 

Na základe vyplnenia týchto parametrov zistíte, aká bude cena plotu a čo všetko na jeho inštaláciu potrebujete.