Najkrajšie schody na svete

0
2480

V súčasnosti, v čase plnom stresu, chaosu a uponáhľanosti, uprednostňujeme skôr pohodlný výťah pred nekonečnými schodmi. My Vám však chceme ponúknuť náhľad na schody, ktoré sa nedajú odmietnuť. Určite by ste im neodolali a hoci by bola cesta k Vášmu cieľu namáhavejšia, stálo by to za tú krásu a úžasné farby. A nielen to. Urobili by ste aj niečo máličko pre svoje zdravie

Za túto unikátnu nádheru môže street art – medzi pouličnými umelcami legitímna a zároveň fantastická forma umenia, ktorá i na obyčajných špinavých stenách a múroch rozpráva svoj vlastný príbeh. Neskutočne pestrá škála farieb dokáže zmeniť zhon na neobyčajnú prechádzku. Street artisti dokážu z ulíc vytvoriť naozaj neuveriteľne okúzľujúce miesta. Všade tam, kde sa stretáva experiment s voľným miestom, vzniká niečo nové, jedinečný príbeh, autentický obraz, nová šanca prejaviť svoj talent. Satirické sochy, plagáty, nálepky, maľby na stenách alebo dopravných prostriedkoch, inštalácie, grafity… Napadli by Vás ale niekedy obyčajné schody?

Práve v tom je ten šarm a rafinovaný zámer street artu. Nielen neobvyklé miesto, ale aj uhol pohľadu. Pri nahliadnutí zhora sa pozeráte “iba” na nejaké machule rozložené vedľa seba v nepravidelných vzdialenostiach a neurčitých tvaroch. A to sa vraj nazýva umenie? Aha, pomyslíte si. Keď sa ale priblížite, objavíte skutočnú umelcovu víziu.

Najviac takýchto prekvapení Vás čaká vo veľkomestách, no ide len o nápad, inšpiráciu a stretnutie väčšej skupiny ľudí. Mozaikové schody v San Franciscu boli vytvorené 300 ľuďmi. Viete si takéto niečo predstaviť aj vo Vašom meste?

Pohľad na tieto schody Vás skutočne očarí:

Mozaikové schody, San Francisco

Valparaíso, Čile

Múzeum umenia, Filadelfia 

Valparaíso, Čile

Seoul, Južná Kórea

Wuppertal, Nemecko

Sicília, Taliansko

Rio de Janeiro, Brazília

Bejrút, Libanon

Angers, Francúzsko

Teherán, Irán

Bejrút, Libanon

Morlaix, Francúzsko

Schody mieru, Sýria

Schody do hudobného divadla v Soule, Južná Kórea

Zdroj a foto: boredpanda.com