Strešná krytina – základ každého domu!

0
1725

Vybrať si vhodnú strešnú krytinu, ktorá bude spĺňať vaše očakávania za akýchkoľvek podmienok, môže byť aj v dnešnej dobe náročné. Stačí sa na chvíľu zamyslieť nad tým, aká bohatá je ponuka strešných krytín či už v kamenných predajniach alebo na internete a okamžite si uvedomíte, že nájsť to „pravé orechové“, si bude žiadať dostatok pozornosti. Už na úvod treba upozorniť, že je nesmierne dôležité dbať na klimatické podmienky, keďže každá krytina má rôznu únosnosť, sklon či povrchovú úpravu.

Čo mám očakávať od kvalitnej strechy?

Stavba novej strechy predstavuje pomerne náročnú činnosť, ktorej by sa mali venovať výhradne odborníci! Pri jej výbere je pochopiteľne dôležité zladiť jej dizajn so súčasnou architektúrou stavby, no od skutočne kvalitnej strechy by ste okrem samotného vzhľadu mali očakávať taktiež dokonalé funkcie, a to nielen pri daždi, ale aj v prípade extrémnych výkyvov počasia, ktoré sú dnes bežné aj u nás na Slovensku. Najlepšia strešná krytina spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších klientov, keďže sa hodí pre každý druh stavby, je odolná proti poškodeniu a pôsobením slnka vytvára masívnu ochrannú vrstvu, ktorá chráni váš príbytok. V tomto prípade je skutočne najideálnejším riešením investovať do overenej kvality, a teda i výrobcu, u ktorého máte stopercentnú istotu exkluzívneho materiálu, trvácnej povrchovej úpravy a využitia tých najmodernejších technológií.

Šikmá strecha?

Aj vy si kladiete otázku, čo dať na šikmú strechu? Je v podstate jedno či zvolíte keramiku alebo betón, keďže tieto typy materiálu nádherne vyniknú, pričom oba z nich sa môžu pochváliť obdivuhodnou životnosťou, a to 50 rokov a viac. Pamätajte však, že práve vypaľovanie krytiny pomáha udržať jej vlastnosti počas nasledujúcich rokov, a to najmä farebnú stálosť, vysokú odolnosť a trvanlivosť, keďže počas celého roka je vystavovaná rôznym teplotám a vplyvom prostredia.