Všetci máme svoje nedostatky

0
3371

V niektorých životných situáciách by asi každý z nás chcel byť flegmatik. Títo ľudia neberú nič veľmi vážne a dokážu sa rýchlo povzniesť aj nad negatívnu kritiku.

Náš život nie je nikdy celkom dokonalý. Niekedy máme obdobia, kedy ide všetko pomerne hladko, no často veľmi nečakane sa to môže otočiť o 180°. V takýchto chvíľach je len ťažké udržať si zdravý rozum a nepodľahnúť panike. Ak sa toto ešte aj často opakuje, netreba sa čudovať, že neraz sme zúfalí a ľahšie podľahneme nástrahám života. Je to tak, alkohol a drogy neohrozujú len naše deti, tie zväčša nemajú veľa rozumu z toho čo robia. Je o to smutnejšie ak v kritických situáciách po podobných prostriedkoch siahame aj my dospelí.

Z časti by sa ako dôsledok našej nie veľmi vyrovnanej mysle dalo považovať aj samotné fajčenie. Nikto nie je dokonalý a vo svojom živote každý narazí na dno svojich síl, či už sú to problémy v práci, výpoveď, alebo vlastné zdravotné neduhy. Aj v takýchto prípadoch sa neraz utiekame aj k hazardu, ktorý taktiež nie je len nevinnou zábavou. Najmä hracie automaty sú u nás veľmi rozšírené, ak však hráte lebo dúfate, že raz musí padnúť výhra, načakáte sa. Pozor si dajte najmä na svoje úspory. Takáto výnimočná zábava nie je zakázaná, no nerobte tak, ak ste v zlej psychickej a finančnej situácií.

Vtedy by Vám mala najviac pomôcť rodina a priatelia. Neriešte teda svoje problémy závislosťou, ale rozhovorom s blízkou osobou. Dobré vzťahy v manželstve znamenajú viac aj Vašej spokojnosti. Radšej teda svoje peniaze investujte do spoločného výletu, alebo do kúpy pekného šperku pre manželku.
FOTO: Obrázok so zvolením imagerymajestic na FreeDigitalPhotos.net