Prvá hádka? Nepanikárte!

0
1912
family crisis, conflict, strife, discord. wife was mad at her husband

Skôr či neskôr sa to stane v každom vzťahu dvoch ľudí. Hádka jednoducho patrí k životu a aj napriek tomu, že sa to v tej chvíli nezdá, môže aj ostrejšia výmena názorov posunúť váš vzťah o niečo ďalej. Takej hádke sa nevyhnú ani dvojice, ktoré navonok pôsobia ako ideálny pár z filmu. Samozrejme, že existujú aj hádky, ktoré môžu vzťah poškodiť, ba dokonca úplne zničiť. No pri každej hádke sa treba zamerať na určitú stratégiu, ktorá vám pomôže pri výmene názorov.

Ostaňte v kľude

To, že ste sa spolu po prvý krát pohádali, neznamená žiadnu pohromu. Hádka proste občas vznikne zo situácie, no nie je to známka zlyhania ani začiatku ukončenia vzťahu. Vlastne by to bolo aj trochu divné, keby ste s partnerom so všetkým a za každých okolností bezvýhradne súhlasili. Takže výmena názorov je prirodzená vec, pričom nemusíte panikáriť.

Neodbočujte od témy

Všimli ste si, koľko hádok nad jedným problémom prerastie na výmenu názorov na desať ďalších vecí, ktoré sa stali už dávno ? Tak tomu sa snažte za každú cenu vyhnúť. Najlepšie bude, keď si každú jednu vec vysvetlíte až do samého konca, v opačnom prípade to skôr či neskôr oľutujete.

Vypočujte sa

Možno ste v danej chvíli stopercentne presvedčená, že pravda je na vašej strane, ale aj napriek tomu dajte partnerovi možnosť vysvetliť uhol jeho pohľadu. Potom mu povedzte váš názor a snažte sa o tom komunikovať. Vyhnite sa však prekrikovaniu, inak vás nebude partner brať vážne. A to je v začiatkoch vzťahu veľmi dôležité.

Čo bolo, bolo

Keď ste už situáciu vyriešili a upokojili ste sa, viac sa k tomu už nevracajte. Môžete si z hádky odniesť radu nepríjemných pocitov, ale rozhodne sa to nezlepší, pokiaľ sa v nej budete aj naďalej snažiť „pitvať“ a neustále ju partnerovi pripomínať. Cieľom správnej hádky je ponaučenie, vďaka ktorému bude váš vzťah o niečo silnejší.

 

Obrázok: © JenkoAtaman / Dollar Photo Club