Šťastie – naučte sa ho vychutnávať!

0
1603

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sú niektorí ľudia šťatnejší než iní? Hoci majú rovnaký život a riešia podobné problémy, vedia sa zo života o niečo viac tešiť. Neustále sa smejú a nepoznajú pojem depresia! Možno to bude tým, že pár vecí robia inak. Vyskúšajte to aj vy a určite pocítite príjemnú zmenu.

Neobzerajte sa do minulosti

Niečo sa Vám v minulosti nepodarilo a teraz Vám to nedá spávať? Načo sa trápiť nad niečím, čo aj tak nezmeníte? Radšej sa sústreďte na prítomnosť a budúcnosť. Tie ešte môžete ovplyvniť. To, že určité veci Vám doteraz nešli, neznamená, že sa Vám nevydaria nabudúce.

Nepreháňajte to s kritikou

Vážte si samých seba. Nepodceňujte sa kvôli vzhľadu, vzdelaniu či charakteru. Pamätajte si, že všetci sme výnimoční a mali by sme sa mať radi i s našimi charakteristickými chybami. Ak si zvyknete na neustále kritizovanie svojho ega, Vaše sebavedomie nemá šancu zväčšovať sa. Prestaňte s tým! Rešpektuje sa a chváľte.

Nesnažte sa meniť iných

Rovnako ako sa učíte rešpektovať seba samého, prijmite aj iných. Nekritizujte ich za to, akí sú a už vôbec ich nekontrolujte. Každý si predsa žije svoj život a snaží sa ho organizovať najlepšie ako vie. Ak sa budete snažiť kontrolovať ľudí okolo seba, tak si môžete privodiť zbytočné trápenie a problémy.

Robte iným radosť

Nie je nič lepšie ako niekoho potešiť. A je jedno, či slovne, činom alebo darčekom, vždy to vyvolá vo Vás skvelý pocit zadosťučinenia. Pokiaľ nemáte možnosť darček odovzdať osobne, neváhajte a pošlite ho. Prostredníctvom www.strbskepresso.sk  môžete poslať hrnček, balíček kávy a ešte aj odkaz, ktorý zahreje pri srdci. Za šťastných 7,77 EUR tak urobíte radosť druhému, ale i seba. Ak chcete získať svoj hrnček zdarma, potešte niekoho týmto spôsobom do 30. augusta 2014

pozvanie na kavuChoďte za svojím cieľom

Každý by si mal určiť cieľ a pravdaže, ísť si za ním! Uvedomte si, čo vlastne od života chcete a očakávate. To, že máte vo Vašom živote jasný cieľ, Vám dodá energiu a určí smer, akým máte kráčať.

Tešte sa na niečo

Určite poznáte ten skvelý pocit, keď sa tešíte na dovolenku či na výplatu. Skúste sa ale tešiť aj z maličkostí a radujte sa čo najčastejšie. Dokonca aj vtedy, keď ste v strese. Predstavujte si, že musíte vydržať už len chvíľku a neminie Vás zaslúžená odmena.

Naučte sa odpúšťať

Aj keď je to niekedy ťažké, aspoň sa o to pokúste. Pretrvávajúce pocity nenávisti sú zabijakmi šťastia. Negatívne myšlienky Vás oberajú o radosť a pokoj.

Z uvedeného môžeme vydedukovať odpoveď na našu pôvodnú otázku. Už vieme, prečo sú niektorí šťastnejší ako iní. Jednoducho si vedia svoju radosť viac vychutnať! Preto už dnes potešte niekoho maličkosťou od srdca. 

Foto: strbskepresso.sk