Utopený smartfón – viete ho zachrániť?

0
1975

Azda každému sa už stalo, že svoj smartfón vystavil nadmernému vlhku, dažďu či vode. Mohli ste telefonovať počas toho, ako vonku intenzívne pršalo, mohol sa Vám telefón vyšmyknúť a spadnúť do vody, respektíve ste si ho mohli zobrať do sauny či bazéna v ukrytom vrecku, na ktoré ste celkom zabudli. Možností je viac ako dosť, avšak výsledok je veľmi podobný – nefunkčný telefón, ktorý treba čo najskôr vysušiť a zabrániť jeho rozšírenému poškodeniu.

Odstráňte všetky kryty a smartfón vysušte

Aby ste predišli vážnemu poškodeniu, je nutné Váš smartfón celkom rozobrať. Odoberte z neho všetky kryty, batériu, ale aj SD či SIM kartu. Jednoducho sa ho pokúste celý rozobrať a jednotlivé diely dať do niečoho, čo skvele vysaje všetku vlhkosť – napríklad do nádoby s ryžou. Práve ryža – veľmi obľúbená potravina, ktorú si radi volíme ako prílohu k jedlám, dokáže nasať do seba vodu, tekutiny a vlhkosť.  Po približne dvoch dňoch je možné smartfón z misky vybrať a mal by fungovať. Mal.

Čo robiť, ak smartfón nefunguje?

Určite navštívte najbližší servis mobilov. Práve tu sa o Vaše zariadenie postarajú a pokúsia sa ho ešte dodatočne zachrániť. Pamätajte si však, že čím neskôr do servisu prídete, tým je šanca nižšia. Ak patríte medzi šťastných majiteľov smasrtfónov Apple, odstránenie vlhkosti v domácom prostredí a svojpomocne nebude vôbec jednoduché. Aj v tomto prípade platí, že radšej ihneď navštívte servis Apple, ako keby sa máte so smartfónom trápiť sám. Niekedy sa to však skutočne nepodarí a smartfón sa už nedá zachrániť. Jednotlivé kontakty sú natoľko poškodené od vody a vlhkosti, že sa už telefón nedá spojazdniť. V takom prípade sa obzrite po novom iPhone. Predovšetkým predaj iPhone 6 za posledné dni rapídne stúpa – možno je skutočne čas na zmenu Vášho mobilného telefónu.

Photo by blackzheep / freedigitalphotos.net