Si naozaj dospelý?

0
1696

Prechod z puberty do dospelosti nie je zväčša jednoduchý. Chceme všetko vyskúšať, no najmä sa oslobodiť od dozoru rodičov. Neraz im však naopak dávame príklady, prečo ešte stále nie sme plne samostatní.

Jednoducho povedané, ak chceme byť dospelí, musíme prevziať zodpovednosť sami za seba a aj za svoje činy. Život, no najmä plnoletosť nie je len o tom, že si môžem vyraziť na jedno s priateľmi. Skutočne dospelými sa stávame až keď sa dokážeme o seba postarať aj bez vreckového od rodičov. Brigády sem však netreba počítať, keďže ide len o sezónne a dočasné zamestnanie. Hľadajte teda prácu na plný úväzok.

Našu mladosť si však predlžujeme aj štúdiom. Naši rodičia sú tak ochotní nás živiť ešte niekoľko rokov, no robia to najmä s presvedčením, že si následne nájdeme lepšie zamestnanie. Preto sa veľmi nevyplatí flákať ani školu.

Situácia na trhu práce nie je jednoduchá. Následne tak o každé miesto treba bojovať s množstvom iných uchádzačov. Prácu však potrebuje každý, a ak ste už z prehýrených nocí vyrástli, možno nastal čas aj pre Vás, hľadať to, čo by Vás živilo ešte niekoľko rokov.

Pri hľadaní zamestnania teda zaváži každá maličkosť. Vzdelanie, znalosti, ale aj doterajšie skúsenosti Vám vedia pomôcť, no napríklad aj vodičský preukaz a skúsenosti v premávke Vám môžu priniesť dôležité body naviac. Nepodceňujte teda ani tento krok k dospelosti a navštívte autoškolu v Bratislave. Bližšie informácie nájdete na autoskola-feki.sk.

Pri samotnom štúdiu, či náročnej práci sa tak zaručene aj Vaším spoločníkom stane káva Robusta.

Foto Chaloemphan freedigitalphotos.net